HD

Reference

Kdybych sem vložil můj kompletní životopis, tedy úplný seznam všech pracovních pozic a činností, které jsem kdy vykonával, někdo by mě možná nazval Ferdou Mravencem, Baronem Prášilem, Cimrmanem či prostě kecalem nebo bláznem 🙂.
I proto zde plně postačí stručný výčet mých hlavních aktivit, mezi které především patřila:

Eventová činnost – zejména firemní akce, teambuildingy, oslavy, ale i svatby, narozeninové party atd.

Gastronomie, kterou jsem vystudoval – První soukromou hotelovou školu v Praze. Pracoval jsem v podstatě na všech pozicích, od kuchaře přes číšníka, barmana, manažera areálu i provozovatele restaurace, ale i na myčce nádobí.

Motorismus (zejména rychlé stroje, jedno i dvoustopé), pracoval jsem například na pozici vedoucího marketingu a zástupce šéfredaktora Českých motocyklových novin, testoval motorky, zastupoval jezdce, organizoval závody a exhibiční vystoupení včetně Mistrovství Evropy ve stuntridingu. Živil jsem se i prodejem nebo pronájmem vozů, hlavně supersportů, u nichž jsem fungoval i jako instruktážní a zážitkový pilot.

Realitní činnost – developerské projekty či britská realitka v hlavním městě a rekreační objekty včetně rekonstrukcí, okrajově i výstavby, pro holandskou klientelu v Krkonoších.

Charitativní činnost – několik let, hlavně pro děti z dětských domovů, ale i vážně nemocné, vzácně i umírající děti. S občanským sdružením Život dětem jsme pořádali benefiční koncert Bona Mente – Dobrý úmysl, v přímém přenosu na TV Barrandov, za laskavé účasti předních hvězd naší hudební scény a s módní přehlídkou.

Pomáhal jsem hodně i opuštěným nebo týraným psům a zvířatům obecně, nicméně to spíše příležitostně, nikoli pravidelně či koncepčně, to až poslední dobou (a také mám ve své čtyřčlenné smečce tři zachráněnce).

Zdůrazňuji, že nejsem žádným ctnostníkem (právě naopak, bohužel!) a veškeré tyto aktivity jsem vždy dělal a dělám ze zištných důvodů – mě to posouvá, mě to obohacuje, mě to rozvíjí, mě to dělá dobře. Hodně se při tom učím, seznamuji se zajímavými a úctyhodnými lidmi atd. Baví mě to, těší a naplňuje.
A jak také s oblibou říkávám, stejně jako moje oblíbená postava Charlie ze sitcomu Dva a půl chlapa, dělám to i proto, aby si na mě jednou v pekle aspoň namazali vidle 🙂.

Případně třeba co o mě napsal mistr Evropy a vicemistr světa ve stuntridingu Craig Jones:
http://www.craigjones.com/about/european_championship.htm

A je mi nesmírnou ctí a nepopsatelnou radostí, že má kniha „VŽDY JE CESTA aneb Ztracený bílý muž a pochroumaný pes napříč kontinenty“ byla nominovaná na Cestopis roku 2020, cenu pánů Hanzelky a Zikmunda
https://www.cestopisroku.cz/

Narozen roku 1976 v Praze, ale ve svém srdci za svůj domov považuji milované Kokořínsko, kde jsme měli chalupu. Žil jsem také v různých částech naší vlasti, i ve Velké Británii, Peru či Thajsku. Od června 2020 do července 2021 jsem i se svou smečkou pobýval v divočině polárního kruhu, ve Švédsku a v červnu 2022 jsme se tam vrátili na trvalo.